Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to nb_NO translation catalogue (243 entries)

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old post URL to the new post URL.
nb_NO: %1$s laget en %2$somdirigering%3$s fra den gamle innleggs-URLen til den nye innleggs-URLen.

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old term URL to the new term URL.
nb_NO: %1$s laget en %2$somdirigering%3$s fra den gamle term-URLen til den nye term-URLen.

en: %1$s detected that you deleted a post (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
nb_NO: %1$s har oppdaget at du har slettet et innlegg (%5$s). Du kan enten: %2$s Vet ikke hva du skal gjøre? %3$sLes dette innlegget %4$s.

en: %1$s detected that you deleted a term (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
nb_NO: %1$s oppdaget at du har slettet en term (%5$s). Du kan enten: %2$s Vet ikke hva du skal gjøre? %3$s Les dette innlegget %4$s.

en: %1$s detected that you moved a post (%5$s) to the trash. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post%4$s.
nb_NO: %1$s har oppdaget at du flyttet et innlegg (%5$s) til papirkurven. Du kan enten: %2$s Vet ikke hva du skal gjøre? %3$sLes dette innlegget%4$s.

en: %1$s detected that you restored a post (%4$s) from the trash, for which a redirect was created. %2$sClick here to remove the redirect%3$s
nb_NO: %1$s oppdaget at du gjenopprettet et innlegg (%4$s) fra papirkirven, og hvor en omdirigering ble opprettet. %2$sKlikk her for å fjerne omdirigeringen%3$s

en: %1$s is not connected to %2$s. To set up a connection, make sure you click %3$sSave changes%4$s first, then copy the given API key below and use it to %3$screate%4$s and %3$sturn on%4$s a Zap within your %2$s account.
nb_NO: %1$s er ikke koblet til %2$s. For å sette opp en tilkobling, sørg først for å klikke %3$sLagre endringer%4$s, kopier så over den oppgitte API-nøkkelen nedenfor og bruk den til å %3$sopprette%4$s og %3$sskru på%4$s en Zap i din %2$s-konto.

en: %1$s is successfully connected to %2$s!
nb_NO: %1$s ble koblet til %2$s!

en: %1$s uses this API Key: %2$s
nb_NO: %1$s bruker denne API nøkkelen: %2$s

en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
nb_NO: %1$s vil bli videresendt til %2$s. Kanskje det burde opprettes en direkte viderekobling til %2$s.

en: %1$sClick here%2$s to index your links, so we can identify orphaned %3$s. %4$s
nb_NO: %1$sKlikk her%2$s for å indeksere dine lenker slik at vi kan idenifisere foreldreløse %3$s. %4$s

en: %1$sConnect %2$s with %3$s%4$s to instantly share your published posts with 2000+ destinations such as Twitter, Facebook and more.
nb_NO: %1$sKoble%2$s med %3$s%4$s for straks å dele innholdet ditt på 2000+ steder, som Twitter, Facebook og flere.

en: %1$sLearn more about orphaned content%2$s.
nb_NO: %1$sLær mer om foreldreløst innhold%2$s.

en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
nb_NO: %s kan generere omdirigerte filer som kan inkluderes i ditt nettsted web server konfigurasjonen . Hvis du velger dette alternativet PHP omdirigeringene vil bli deaktivert. Bare sjekk dette alternativet hvis du vet hva du gjør!

en: %s integration
nb_NO: %s integrasjon

en: %s internal linking
nb_NO: %s intern lenking

en: %s just created a redirect from the old URL to the new URL.
nb_NO: %s lagde akkurat en omdirigering fra den gamle URLen til den nye URLen.

en: %s will ask for an API key. Use this one:
nb_NO: %s vill be om en API-nøkkel. Bruk denne.

en: 'Orphaned content' refers to %1$s that have no inbound links, consider adding links towards these %1$s. %2$s
nb_NO: 'Foreldreløst innhold' refererer til %1$s som ikke har inngående lenker, vurder å peke lenker til disse %1$s. %2$s

en: 301 Moved Permanently
nb_NO: 301 Flyttet permanent

en: 302 Found
nb_NO: 301 Funnet

en: 307 Temporary Redirect
nb_NO: 307 Midlertidig omdirigert

en: 410 Content Deleted
nb_NO: 410 Innholdet er slettet

en: 410 Redirect created from %1$s!
nb_NO: 410-videresending opprettet fra %1$s!

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
nb_NO: 451 Utilgjengelig på grunn av juridiske årsaker

en: Add Redirect
nb_NO: Legg til videresending

en: Add a metadescription to your post for the best internal linking suggestions.
nb_NO: Leg til en metabeskrivelse til ditt innlegg for å få de beste forslagene tii interne lenker.

en: Add a title and a metadescription to your post for the best internal linking suggestions.
nb_NO: Legg til en tittel og metabeskrivelse til ditt innlegg for å få de beste forslagene for interne lenker.

en: Add a title to your post for the best internal linking suggestions.
nb_NO: Legg til en tittel til ditt innlegg for å få de beste internlenkeforslagene.

en: Add as related keyphrase
nb_NO: Legg til som relatert nøkkelordfrase

en: Add custom fields to page analysis
nb_NO: Legg egendefinerte felt til sideanalyse

en: Add related keyphrase
nb_NO: Legg til en relatert nøkkelfrase

en: Added!
nb_NO: Lagt til!

en: Adds a list of internal links to sibling pages which share the same parent.
nb_NO: Legger til en liste over interne lenker til søsken sider som deler samme forelder.

en: Adds a list of internal links to subpages of this page.
nb_NO: Legger til en liste over interne lenker til undersider for denne siden.

en: Adds a list of links related to this page.
nb_NO: Legger til en liste over lenker relatert til denne siden.

en: Adds a table of contents to this page.
nb_NO: Legger til en innholdstabell til denne siden.

en: All redirect types
nb_NO: Alle omdirigeringstyper

en: All redirects have been imported successfully. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the imported redirects.
nb_NO: Alle omdirigeringene ble importert. Gå til %1$somdirigeringsoversikten%2$s for å se de importerte omdirigeringene.

en: Also, add a metadescription to your post for the best internal linking suggestions.
nb_NO: Legg dessuten til en metabeskrivel for ditt innlegg for de beste interne lenkeforslagene.

en: Also, add a title and a metadescription to your post for the best internal linking suggestions.
nb_NO: Legg dessuten til tittel og en metabeskrivelse for ditt innlegg for å få de beste interene lenkeforslagene.

en: Also, add a title to your post for the best internal linking suggestions.
nb_NO: Legg dessuten til en metabeskrivele til ditt innlegg for de beste interne lenkeforslagene.

en: An error occurred: unfortunately our Morphology feature is not working. Please make sure you {{activateLink}}activate your subscription in MyYoast{{/activateLink}} and then {{reloadButton}}reload this page{{/reloadButton}} to make it work properly.
nb_NO: En feil har oppstått: Dessverre virker ikke vår morfologfi-funksjon. Vennligst sørg for at du {{activateLink}}aktiverer ditt abonnement i MyYoast{{/activateLink}} og så {{reloadButton}}laster denn siden på nytt{{/reloadButton}} for å få den til å virke skikkelig.

en: Analysis results
nb_NO: Analyseresultater

en: Are you trying to use multiple related keyphrases? You should add them separately.
nb_NO: Prøver du å benytte flere relaterte nøkkelordfraser? Du bør legge de til separat.

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
nb_NO: Siden du bruker Apache, burde du inkludere følgende i konfigurasjonsfilen for nettstedet:

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
nb_NO: Siden du bruker Nginx, skal du inkludere følgende i Nginx konfigurasjonsfilen:

en: Ask your SEO Manager or Site Administrator to count links in all texts, so we can identify orphaned %1$s. %2$s
nb_NO: Spør din SEO- eller nettstedsadministrator om å telle lenker i alle tekster slik at vi kan identifisere foreldreløse %1$s. %2$s

en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
nb_NO: Som standard skriver vi omdirigeringene til filen %s. Kryss av her hvis du vil at omdirigeringene skal skrives til en separat fil. Bare kryss av dette valget hvis du vet hva du gjør!

en: CSV import failed: No file selected.
nb_NO: CSV import mislykket: Ingen fil valgt.

en: CSV import failed: the provided file could not be parsed using a CSV parser.
nb_NO: CSV-import mislyktes: Den angitte filen kunne ikke tolkes med en CSV-tolker.

en: CSV import failed: the provided file is larger than %1$s.
nb_NO: CSV-import mislykket: Filen er større enn %1$s.

en: CSV import failed: the provided file is not a CSV file.
nb_NO: CSV-import mislykket: Filen er ikke en CSV-fil.

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Choose a CSV file from your computer:
nb_NO: Velg en CSV-fil fra din datamaskin:

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Connecting %1$s to %2$s means you can instantly share your published posts with 2000+ destinations such as Twitter, Facebook and more.
nb_NO: Å koble %1$s til %2$s betyr at du øyeblikkelig kan dele dine publiserte innlegg på 2000+ steder slik som Twitter, Facebook og flere.

en: Copied!
nb_NO: Kopiert!

en: Copy link
nb_NO: Kopier lenke

en: Copy link to suggested article: %s
nb_NO: Kopier lenke til foreslått artikkel: %s

en: Copy to clipboard
nb_NO: Kopier til utklippstavle

en: Create Redirect
nb_NO: Opprett omdirigering

en: Create a Zap in %s
nb_NO: Lag en Zap på %s

en: Create redirect
nb_NO: Opprett videresending

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Descriptive text
nb_NO: Beskrivende tekst

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit redirect
nb_NO: Rediger omdirigering

en: Enabled
nb_NO: Slått på

en: Enter a related keyphrase to calculate the SEO score
nb_NO: Skriv inn en relatert nøkkelfrase for å kalkulere SEO poeng

en: Enter redirects to import
nb_NO: Skriv inn omdirigeringer som skal importeres

en: Error while saving this redirect
nb_NO: En feil oppsto under lagring av denne omdirigeringen

en: Error: a redirect for this URL already exists
nb_NO: Feil: En omdirigering for denne URlen finnes allerede

en: Estimated reading time
nb_NO: Beregnet lesetid

en: Estimated reading time:
nb_NO: Bergenet lesetid:

en: Export SEO title
nb_NO: Eksporter SEO-tittel

en: Export URL
nb_NO: Eksporter URL

en: Export keyphrase scores
nb_NO: Eksporter poeng for nøkkelfraser

en: Export keyphrases
nb_NO: Eksporter nøkkelfraser

en: Export keyphrases to a CSV file
nb_NO: Eksporter nøkkelfraser til en CSV-fil

en: Export meta description
nb_NO: Eksporter metabeskrivelse

en: Export readability score
nb_NO: Eksporter lesbarhetspoeng

en: Export redirects
nb_NO: Eksporter omdirigeringer

en: Export redirects to a CSV file
nb_NO: Eksporter viderekoblinger til en CSV-fil

en: Export title
nb_NO: Eksporter tittel

en: Exporting data can take a long time when there are many posts, pages, public custom post types or terms.
nb_NO: Å eksportere data kan ta lang tid når det er mange innlegg, sider, offentlige innholdstyper eller termer.

en: Facebook share preview
nb_NO: Forhåndsvisning av Facebook-deling

en: Filter by redirect type
nb_NO: Filtrer etter omdirigeringstype

en: Generate a separate redirect file
nb_NO: Generer en separat fil for videresendinger

en: Go to your %s Dashboard
nb_NO: Gå til ditt %s dashbord

en: Help on choosing the perfect keyphrase
nb_NO: Hjelp for å velge en perfekt nøkkelfrase

en: Help on keyphrase synonyms
nb_NO: Hjelp for synonymer til nøkkelfrase

en: If you need a list of all public posts, terms and related keyphrases, you can generate a CSV file using the %s button below.
nb_NO: Om du trenger en liste over alle innlegg, termer og relaterte nøkkelord, kan du genrere en CSV-fil ved å bruke knappen %s nedenfor.

en: If you need to have a list of all redirects, you can generate a CSV file using the button below.
nb_NO: Hvis du har behov for en liste over alle viderekoblinger, kan du generere en CSV-fil ved å klikkep å knappen nedenfor.

en: Import .htaccess
nb_NO: Importer .htaccess

en: Import CSV file
nb_NO: Importer CSV-fil

en: Import from a CSV file
nb_NO: Importer fra en CSV-fil

en: Import from other redirect plugins
nb_NO: Importer fra andre omdirigeringsutvidelser

en: Import from:
nb_NO: Importer fra:

en: Import redirects
nb_NO: Import omdirigeringer

en: Import redirects from %s
nb_NO: Importer omdirigeringer fra %s

en: Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirect. | Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirects.
nb_NO[0]: Importerte %1$s/%2$s omdirigeringer. Gå til %3$somdirigeringsoversikten%4$s for å se den importerte omdirigeringen.
nb_NO[1]: Importerte %1$s/%2$s omdirigeringer. Gå til %3$somdirigeringsoversikten%4$s for å se de importerte omdirigeringene.

en: Insights
nb_NO: Innsikter

en: Internal linking suggestions
nb_NO: Forslag til interne lenker

en: It takes a few seconds to show you a list of related content to which you could link. The suggestions will be shown here as soon as we have them.
nb_NO: Det tar noen sekunder for å vise deg en liste over relatert innhold som du kan linke til. Forslagene vil bli vist her så snart vi har de.

en: Keyphrase
nb_NO: Nøkkelfrase

en: Keyphrase synonyms
nb_NO: Nøkkelord-synonymer

en: Learn more about estimated reading time
nb_NO: Lær mer om beregenet lesetid

en: Link suggestions
nb_NO: Lenkeforslag

en: Load suggestions
nb_NO: Last forslag

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
nb_NO: La det vise et 410 "Innholdet er slettet"-hode.

en: Mark as fixed:
nb_NO: Marker som løst:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
nb_NO: Merk dette probemet som løst i %1$s.

en: New URL
nb_NO: Ny URL

en: New URL:
nb_NO: Ny URL:

en: New URL: {{link}}%s{{/link}}
nb_NO: Ny URL: {{link}}%s{{/link}}

en: New type can't be empty.
nb_NO: Ny type kan ikke være tom.

en: No redirects have been imported. Probably they already exist as a redirect. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the existing redirects.
nb_NO: Ingen omdirigeringer ble importert. Antakelig eksisterer de allerede som en omdirigering. Gå til %1$somdirigeringsoversikten%2$s for å se de eksisterende omdirigeringene.

en: Not all the required fields are filled.
nb_NO: Alle nødvendige felter er ikke utfylt.

en: Not supported!
nb_NO: Ikke støttet!

en: Old URL
nb_NO: Gammel URL

en: Old URL:
nb_NO: Gammel URL:

en: Old URL: {{link}}%s{{/link}}
nb_NO: Gammel URL: {{link}}%s{{/link}}

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of related content here to which you could link in your post.
nb_NO: Straks du legger til litt mer brødtekst vil vi her gi deg en liste over relatert innhold som du kan lenke til i ditt innlegg.

en: Origin
nb_NO: Opprinnelse

en: Orphaned content
nb_NO: Foreldreløst innhold

en: Plain redirects
nb_NO: Enkle omdirigeringer

en: Please enter the new URL for %s
nb_NO: Vennligst legg inn den nye URLen for %s

en: Please note that the first row in this file is a header. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
nb_NO: Vennligst merk at første raden i filen er et hode. Denne raden skal ignoreres ved tolkning eller import av dataene fra eksporten.

en: Please note that you can only create 1 Zap with a trigger event from %1$s. Within this Zap you can choose one or more actions.
nb_NO: Vennligst merk at du bare kan lage 1 Zap med en utløserhendelse fra %1$s. Innfor denne Zap kan du velge én eller flere handlinger.

en: Please note:
nb_NO: Vennligst merk:

en: Read more about %s.
nb_NO: Les mer om %s.

en: Read more about how internal linking can improve your site structure.
nb_NO: Les mer om hvordan intern lenking kan forbedre nettstedets struktur.

en: Read more about how the insights can help you improve your content.
nb_NO: Les mer om hvordan innsikten kan hjelpe deg forbedre innholdet ditt.

en: Redirect added.
nb_NO: Omdirigering lagt til.

en: Redirect created
nb_NO: Omdirigering opprettet

en: Redirect created from %1$s to %2$s!
nb_NO: Omdirigering opprettet fra %1$s til %2$s!

en: Redirect deleted.
nb_NO: Omdirigering slettet.

en: Redirect import failed: no redirects found.
nb_NO: Import av redirigering milsykket: Ingen redirigeringer funnet.

en: Redirect import failed: the Redirection plugin is not installed or activated.
nb_NO: Import av omdirigering mislyktes: Utvidelsen 'Redirection' er ikke installert eller ikke aktivert.

en: Redirect import failed: the selected redirect plugin is not installed or activated.
nb_NO: Import av omdirigering mislyktes: Den valgte utvidelsen for omdirigering er ikke installert eller ikke aktivert.

en: Redirect import failed: we can't recognize this type of import.
nb_NO: Import av omdirigering mislyktes: Vi kunne ikke gjenkjenne denne typen import.

en: Redirect it to another URL
nb_NO: Omdiriger til en annen URL

en: Redirect method
nb_NO: Videresendingsmetode

en: Redirect not deleted.
nb_NO: Omdirigering ikke slettet.

en: Redirect this broken URL and fix the error
nb_NO: Omdiriger denne ødelagte URLen og rett opp feilen

en: Redirect updated.
nb_NO: Omdirigering oppdatert.

en: Redirection
nb_NO: Omdirigering

en: Redirects
nb_NO: Omdirigeringer

en: Redirects per page
nb_NO: Viderekoblinger per side

en: Redirects settings
nb_NO: Innstillinger for omdirigering

en: Refresh suggestions
nb_NO: Gjenoppfrisk forslag

en: Regex Redirects
nb_NO: RegEx-omdirigeringer

en: Regular Expression
nb_NO: Regulært uttrykk

en: Regular Expression (regex) Redirects are extremely powerful redirects. You should only use them if you know what you are doing. %1$sRead more about regex redirects on our knowledge base%2$s.
nb_NO: Regular Expressions (regex)-omdirigeringer er en ekstremt kraftfull omdirigering. Du bør bare bruke dem hvis du er sikker på hva du gjør. %1$sLes mer om regex omdirigering i vår kunnskapsbase%2$s

en: Regular Expression redirects
nb_NO: RegEx-omdirigeringer

en: Related keyphrase
nb_NO: Relatert nøkkelfrase

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Reset API Key
nb_NO: Nullstill API-nøkkelen

en: Safe Redirect Manager
nb_NO: Sikker omdirigeringsbehandler

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Save anyway
nb_NO: Lagre uansett

en: Search
nb_NO: Søk

en: Select this redirect
nb_NO: Velg denne omdirigeringen

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Show icon
nb_NO: Vis ikon

en: Show the descriptive text
nb_NO: Vis den beskrivende teksten

en: Shows an estimated reading time based on the content length.
nb_NO: Viser en beregnet lesetid basert på innholdslengde.

en: Simple 301 Redirects
nb_NO: Enkle 301 omdirigeringer

en: Something went wrong when deleting this redirect.
nb_NO: Noe gikk galt ved sletting av omdirigeringen.

en: Stale cornerstone content
nb_NO: Foreldet hjørnesteinsinnhold

en: Stale cornerstone content refers to cornerstone content that hasn’t been updated in the last 6 months. Make sure to keep these %1$s up-to-date. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
nb_NO: Foreldet hjørnesteinsinnhold refererer til hjørnesteinsinnhold som ikke har vært oppdatert siste 6 måneder. Særg for å holde disse '%1$s' oppdatert. %2$sLær mer om hjørnesteinsinnhold%3$s.

en: Synonyms
nb_NO: Synonymer

en: Table of contents
nb_NO: Innholdsfortegnelse

en: Target
nb_NO: Destinasjon

en: The Insights section in our metabox shows you useful data about your content, like what words you use most often.
nb_NO: Innsikt-seksjonen i metaboksen viser deg nyttig data om innholdet ditt, som hvilke ord du bruker oftest.

en: The Regular Expression field can't be empty.
nb_NO: Feltet for regulært uttrykk kan ikke være tomt.

en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
nb_NO: Nettadressen du viderekobler ser ut til å returnere til en %1$s status. Du vil kanskje sjekke om målet kan nås manuelt før du lagrer.

en: The URL you entered could not be resolved.
nb_NO: Nettadressen du skrev inn virker ikke.

en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
nb_NO: Nettadressen du skrev returnerte HTTP-koden annerledes enn 200(OK). Den mottatte HTTP-koden er %1$s .

en: The first row in this file is the header row. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
nb_NO: Den første raden er hoderaden. Denne raden skal ignoreres ved tolking eller import av data fra eksporten.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
nb_NO: Den første virkelige allt-i-ett SEO løsning for WordPress, inkluderer innholdsanalyse, XML, sidekart og mye mer.

en: The link suggestions metabox contains a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
nb_NO: Lenkeforslag-metaboksen inneholder en liste over innlegg på bloggen din med liknende innhold som kan være interessant å lenke til.

en: The new URL field can't be empty.
nb_NO: Feltet for ny nettadresse kan ikke være tomt.

en: The old URL already exists as a redirect.
nb_NO: Den gamle URLen eksisterer allerede som en omdirigering

en: The old URL field can't be empty.
nb_NO: Feltet for gammel nettadesse kan ikke være tomt.

en: The old URL for your redirect is not relative. Only the new URL is allowed to be absolute. Make sure to provide a relative old URL.
nb_NO: Den gamle URL du omdirigerer er ikke relativ. Bare den nye URLen kan være absolutt. Sørg for å angi en relativ gammel URL.

en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
nb_NO: Type-omdirigering er HTTP responskoden som sendes til nettleseren og forteller nettleseren hvilken type omdirigering som blir servert. %1$sLær mer om type-omdirigering%2$s.

en: The redirect was added successfully.
nb_NO: Omdirigeringen er lagt til

en: The redirect was deleted successfully.
nb_NO: Omdirigeringen ble slettet.

en: The redirect was updated successfully.
nb_NO: Omdirigeringen ble oppdatert.

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
nb_NO: Videresendingen du prøver å lagre vil skape en videresendingssløyfe. Dette betyr at det sannsynligvis allerede finnes en videresending som peker til opprinnelsen av videresendingen du prøver å lagre

en: To improve your site structure, consider linking to other relevant posts or pages on your website.
nb_NO: For å forbedre din sidestruktur, vurder å lenke til andre elevante innlegg eller sider på ditt nettsted.

en: Twitter share preview
nb_NO: Forhåndsvisning av Twitter-deling

en: Undo
nb_NO: Angre

en: Unknown error. Failed to create redirect.
nb_NO: Ukjent feil. Kunne ikke opprette omdirigering.

en: Unknown error. Failed to update redirect.
nb_NO: Ukjent feil. Kunne ikke oppdatere omdirigering.

en: Update Redirect
nb_NO: Oppdater omdirigering

en: We could not find any relevant articles on your website that you could link to from your post.
nb_NO: Vi kunne ikke finne noen relevante artikkler på din nettside som du kan lenke til fra dette innlegget.

en: We need to optimize your site’s SEO data so we can offer you the best %1$slinking suggestions%2$s.
    
    %3$sStart SEO Data optimization%4$s
nb_NO: Vi trenger optimalisere ditt nettsteds SEO-data så vi kan tilby deg de beste %1$slenkeforslagene%2$s.
    
    %3$sStart optimalisering av SEO-data%4$s

en: We're unable to create the directory %s
nb_NO: Vi kan ikke skape katalogen %s

en: We're unable to save the redirect file to %s
nb_NO: Vi kunne ikke lagre omdirigeringsfilen til %s

en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
nb_NO: Vi kunne ikke lagre omdirigeringene til filen %s. Vennligst gjør filen skrivbar.

en: We're unable to write data to the file %s
nb_NO: Vi kunne ikke skrive data til filen %s

en: We've detected %1$s%2$d 'orphaned' %3$s%4$s (no inbound links). Consider adding links towards this %3$s. | We've detected %1$s%2$d 'orphaned' %3$s%4$s (no inbound links). Consider adding links towards these %3$s.
nb_NO[0]: Vi har oppdaget %1$s%2$d 'foreldreløse' %3$s%4$s (ingen inngående lenker). Vurder å legge til lenker til denne %3$s.
nb_NO[1]: Vi har oppdaget %1$s%2$d 'foreldreløse' %3$s%4$s (ingen inngående lenker). Vurder å legge til lenker til disse %3$s.

en: Web server
nb_NO: Webserver

en: Write list…
nb_NO: Skriv liste...

en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
nb_NO: Skriv omdirigeringer til filen %1$s. Vennligst sjekk at filen %1$s er skrivbar.

en: Yoast Estimated Reading Time
nb_NO: Yoast beregnet lesetid

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
nb_NO: Du redigerer allerede en omdirigering, vennligst fullfør denne først

en: You are attempting to redirect to the same URL as the origin. Please choose a different URL to redirect to.
nb_NO: Du prøver å omdirigere til samme URL som opphavet. 
    					 Vennligst velg en annen URL å omdirigere til.

en: You can add or remove columns to be included in the export using the checkboxes below.
nb_NO: Du kan legge til eller fjerne kolonner som skal inkluderes i eksporten ved å bruke avkysningsboksene nedenfor.

en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
nb_NO: Du kan kopiere innholdet i en hvilken som helst %1$s fil her, og den vil importere omdirigeringer til %2$s.

en: You can't redirect a URL to itself.
nb_NO: Du kan ikke omdirigere en URL til seg selv.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the redirect.
nb_NO: Du trenger ikke å lage en viderekobling til nettadressen %1$s fordi en viderekobling allerede eksisterer. Hvis dette er greit at du kan merke dette problemet som løst. Hvis ikke, kan du gå til viderekoblings siden og endre viderekoblingen

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
nb_NO: Du trenger ikke å lage en omdirigering til URLen %1$s fordi en omdirigering allerede eksisterer. Den eksisterende omdirigeringen peker til %2$s. Hvis dette er greit kan du merke dette problemet som løst. Hvis ikke, kan du gå til omdirigeringssiden og endre destinasjons-URLen.

en: You have disabled the Link Suggestions feature, which is needed for Related Links to work. If you want to add related links, please enable Link Suggestions in the <a>Features settings.</a>
nb_NO: Du har skrudd av lenkeforslagsfunksjonen, som er nødvneig for at Relaterte lenker skal fungere. Hvis du ønsker å legge til relaterte lenker, vennligst slå på funksjonen for Lenkeforslag i<a> funksjonsjonalitetsinnstillingene</a>

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
nb_NO: Du har videresendinger som ikke er lagret, er du sikker på at du vil forlate siden?

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
nb_NO: Du videresender til en adresse som returnerer en 301 HTTP-kode (flyttet permanent). Pass på at adressen du oppgir er direkte tilgjengelig .

en: Your keyphrase is too long. It can be a maximum of 191 characters.
nb_NO: Nøkkelordfrasen din er for lang. Den kan maks være på 191 tegn.

en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
nb_NO: Omdirigeringen din mangler undermappen hvor WordPress er installert. Dette vil resultere i en omdirigering som ikke vil virke. Forsikre deg om at omdirigeringen starter med %1$s

en: childpages
nb_NO: barnesider

en: children
nb_NO: barn

en: content length
nb_NO: innholdslengde

en: internal linking
nb_NO: Internlenking

en: keyphrase
nb_NO: nøkkelfrase

en: keyphrase score
nb_NO: nøkkelfrase-poeng

en: links
nb_NO: lenker

en: meta description
nb_NO: meta-beskrivelse

en: minute | minutes
nb_NO[0]: minutt
nb_NO[1]: minutter

en: readability score
nb_NO: Lesbarhetspoeng

en: reading time
nb_NO: lesetid

en: related pages
nb_NO: relaterte sider

en: related posts
nb_NO: relaterte innlegg

en: seo title
nb_NO: seo tittel

en: sibling pages
nb_NO: søskensider

en: siblings
nb_NO: søsken

en: site structure
nb_NO: nettstedstruktur

en: subpages
nb_NO: undersider

en: title
nb_NO: Tittel

en: toc
nb_NO: ift

en: {{a}}Read our guide on internal linking for SEO{{/a}} to learn more.
nb_NO: {{a}}Les vår veileder om internlenking for SEO{{/a}} for å lære mer.
